Онлайн чат
0 800 505 520
Як налаштувати Android після покупки

Словом «Android» не можна назвати будь-якої смартфон, це не програма в вашому пристрої - це повноцінна операційна система, заснована на ядрі Linux. За своїм внутрішнім устроєм вона схожа з іншими збірками Linux і, наприклад, Mac OS X, а за своїми завданнями - з Windows. Все, що ви бачите, вперше включивши смартфон - іконки, панель повідомлень, робочі столи, настройки, є частиною операційної системи.


Розробкою Android OS займається компанія Google, але її вихідний код відкритий, а це означає, що будь-який виробник смартфонів або просто ентузіаст може створити власний «форк» (відгалуження) Android зі своїми особливими функціями, ніж часто користуються компанії при розробці власних програмних оболонок і розробники прихильник прошивок. Кожна з таких прошивок або оболонок, як правило, носить власну назву, воно є і у «чистого» Android, який розробляє сама Google - AOSP, тобто Android Open Source Project (проект Android з відкритим вихідним кодом).

Android поділений на різні версії, останньої мажорній (тобто, що містить значні зміни в порівнянні з попередньою) є Android 4.4. Однак більшу популярність при позначенні версії ОС знайшли не цифри, а кодові імена: кожної мажорній версії Android Google дає назву будь-якої солодощі в алфавітному порядку. Так, Android 4.4 отримав кодове ім'я KitKat, а попередні Android 4.1-4.3 мали кодове ім'я Jelly Bean. Сучасні смартфони працюють саме на зазначених версіях Android, лише зрідка зустрічаються бюджетні пристрої, що працюють під управлінням Android 4.0 Ice Cream Sandwich або старіших.

Перше включення

Отже, коли ми розібралися з тим, що ж таке Android, прийшов час початкової настройки смартфона.

Після вибору мови система запропонує прив'язати пристрій до аккаунту Google. Звичайно, ви зможете зробити це і потім, проте, ми рекомендуємо це зробити відразу, завдяки чому ви без зайвих дій зможете завантажувати додатки, користуватися поштою, синхронізацією і іншими онлайн-сервісами компанії. Ну а якщо ви поки не зареєстровані ні на одному з сервісів Google, то можете зробити це прямо зараз, шляхом натискання на кнопку «Ні», а потім на «Створити обліковий запис».

Після того, як ми увійшли в акаунт, система задасть кілька запитань щодо подальшої настройки пристрою. Радимо погодитися з обома пунктами щодо резервного копіювання - з його допомогою ви можете ніколи не боятися втратити свої контакти. Погоджуємося і з включенням геопозиционирования і передачею даних на сервери Google. Можете не турбуватися, компанія з повагою ставиться до конфіденційної інформації своїх користувачів.

На заключному етапі вам буде запропоновано ввести своє ім'я і прізвище, ці дані використовуються, наприклад, для підпису в електронних повідомленнях. Як бачите, нічого складного, для настройки Android навіть не потрібно SIM-карта або активне з'єднання з Інтернетом з'єднання, хоча для того, щоб відразу увійти в обліковий запис Google, краще все-таки його мати.

Робочі столи

У всіх смартфонах домашній екран розділений як мінімум на три зони. Перша - рядок повідомлень, на правій стороні якої відображаються годинник, рівень сигналу мережі та Wi-Fi, якi вказують на роботу Bluetooth і GPS і інші системні ікони, а на лівій - повідомлення додатків.

Потягнувши за рядок вниз, можна відкрити центр повідомлень. У ньому знаходяться подробиці про повідомлення, на які можна відреагувати, наприклад, відразу ж відповісти на пропущений дзвінок відповідної кнопкою, або закрити його свайпом вліво або вправо (свайп - рух пальця по прямій лінії без відриву від дисплея), якщо воно не представляє цінності. Також існують не закриваються повідомлення, які потрібні для роботи деяких програм: щоб їх відключити, потрібно зайти в налаштування самих програм.

 

Обов'язковим атрибутом панелі повідомлень в останніх версіях Android є перемикачі бездротових з'єднань і різних функцій. У деяких оболонках, як, наприклад, в Samsung TouchWiz, перемикачі відразу доступні у верхній частині панелі сповіщень, в той час як в інших, в числі яких HTC Sense і AOSP, для доступу до них потрібно натиснути спеціальну кнопку, або «витягнути» панель повідомлень двома пальцями.


 

Друга зона домашнього екрану - безпосередньо сам простір з іконками і віджетами, яке зазвичай і називається робочим столом. У більшості смартфонів їх не менше п'яти, часто - більше. Перемикатися між ними можна свайпамі вліво або вправо. Детальніше про них ми поговоримо в наступній частині статті, а поки перейдемо до останньої зоні - доку з іконками в один ряд. Оскільки він один для всіх робочих столів, в док зазвичай поміщаються ярлики часто використовуваних додатків, в ньому ж зазвичай розташовується кнопка доступу до списку всіх встановлених програм.

У пристроїв без фізичних кнопок навігації під доком з іконками також знаходиться смуга з віртуальними клавішами. Стандартна розкладка виглядає наступним чином (зліва направо): «Назад», «Додому» і «Диспетчер завдань». Перша кнопка повертає вас на один крок назад, друга - переносить на головний робочий стіл, а третя - відкриває список всіх недавно запущених додатків. Проте, виробники часто розкладку змінюють, наприклад, додаючи незникаючу кнопку «меню», або зовсім дозволяють користувачам самостійно її редагувати. Інші компанії оснащують смартфони фізичними кнопками, що дозволяє збільшити обсяг пам'яті, доступний на екрані.

Якщо у вас смартфон з віртуальними кнопками навігації, то, швидше за все, зробивши свайп вгору по центральній кнопці ви зможете запустити цифровий асистент Google Now (для смартфонів з фізичними кнопками єдиного стандарту немає, тому спосіб запуску краще уточнити в інструкції), який збирає інформацію про ваші пересування, звички та вподобання, після чого виводити різну корисну інформацію у вигляді карток.

Щоб запустити додаток, необхідно один раз тапнуть (тап - коротке натискання на дисплей) по його іконці. Зробити це можна або на робочому столі, або в меню всіх додатків.

Android - приваблива і цікава операційна система, але багато користувачів зазнають труднощів з її освоєнням. Ми хочемо зробити знайомство з «зеленим роботом» швидким і легким, тому стежте за новинами - незабаром ми продовжимо розповідь новими статтями цієї серії.

Джерело: 4pda_logo